«
  1. Anasayfa
  2. Web Bilgisi
  3. Chrome Tarayıcıda Eklentisiz Ekran Görüntüsü Alma ve Düzenleme

Chrome Tarayıcıda Eklentisiz Ekran Görüntüsü Alma ve Düzenleme

Chrome Tarayıcıda Eklentisiz Ekran Görüntüsü Alma ve Düzenleme

Birçoğumuzun kullanmış olduğu chrome tarayıcıda eklentisiz ekran görüntüsü alma ve düzenleme seçeneği seçeneklerinin olduğunu biliyor muydunuz?

Bu yazımda Chrome tarayıcı üzerinde eklentisiz bir şekilde ekran görüntüsü almayı ve aldığımız ekran görüntüsünün nasıl düzenleneceğini anlatacağım.

chrome tarayıcıda eklentisiz ekran görüntüsü alma

Birçok tarayıcıda ekran görüntüsü alma seçenekleri var ve bunu açıp kapatabiliyorsunuz. Bu seçenek aslında Chrome tarayıcıda da var ama bu seçenekleri bizim aktif etmemiz gerekiyor. Eğer bu seçenekleri aktif etmezsek ekran görüntüsünü alıp düzenlemek için bir eklenti indirip o eklenti üzerinden ekran görüntüsü almamız gerekiyor.

Chrome tarayıcıda eklentisiz ekran görüntüsü alma ve düzenleme seçeneklerine ulaşmak için ilk olarak tarayıcımızın arama kısmına Chrome://flags seçeneklerin olduğu sayfaya gitmemiz gerekiyor. Seçeneklerin olduğu sayfa açıldıktan sonra arama bölümüne screenshots yazıp çıkan seçeneklerden işlem yapmamız gerekiyor. Görselde Disabled olarak görülen iki seçeneği de Enabled yapıp tarayıcımızı yenilememiz gerekiyor. Tarayıcıyı yeniledikten sonra tarayıcının sağ üst tarafında ok işareti belirecek ve ekran görüntüsü seçeneği de bu seçenekler arasında olacaktır.

chrome tarayıcıda eklentisiz ekran görüntüsü alma ve düzenleme

Ekran görüntüsü seçeneğini tıkladıktan sonra ekran görüntüsü alma alanı açılıyor. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra küçük bir pencere şeklinde aldığınız ekran görüntüsü belirecek ve ister düzenleme yapmadan kayıp edin isterseniz de düzenle seçeneğini tıklayıp aldığınız ekran görüntüsü üzerinden değişiklikler yapabilirsiniz. Değişikliklerinizi yaptıktan sonra sağ alt kısımda expor image seçeneğini tıklayıp aldığınız ekran görüntüsünü bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *