«
 1. Anasayfa
 2. Rehberlik
 3. Ders Çalışmak İçin 8 Neden

Ders Çalışmak İçin 8 Neden

Ders Çalışmak İçin 8 Neden

Ders çalışan her insan bir amaç için çalışır ama bazen ders çalışma amacımızı bildiğimiz halde istediğimiz gibi ders çalışamayabiliyoruz. Ders çalışmak için 8 neden başlıklı bu yazımda sizi adeta ders çalışmaya sevk edecek 8 neden üzerinde duracağım.

ders çalışmak için 8 neden

 1. Sevdiğin mesleği yaparsın: Başarılı olan birçok insan sevdiği işi yaptığı için başarılı olmuştur. Dolayısıyla eğer sene sevdiğin mesleği icra etmek istiyorsan o meslek sahibi olmak amacıyla ders çalış.
 2. Bilgi – kültür seviyen artar: Çevremiz bilgi sahibi olmadan yorum yapan insanlarla doludur. Bilgisiyle, kültür seviyesiyle ön plana çıkan biri olmak gibi bir amacın varsa ders çalışırken bu da aklının bir köşesinde bulunsun.
 3. Sohbet konuların değişir: Genel olarak açılan sohbet konuları dışında ders çalışıp bilgi sahibi olduğun için sohbet konularını sen belirlersin ve insanlara sahip olduğun bilgiler ışığında ilgi çekici şeyler anlatırsın.
 4. Disiplinli olursun: Düzenli ve programlı ders çalışan insanlar genel olarak disiplinli insanlardır. Dolayısıyla eğer sen de disiplinli bir insan olmak istiyorsan ders çalışmak için bir nedenin daha var demektir.
 5. Güzel bir üniversiteye girersin: Ülkemizin hemen hemen her şehrinde üniversite var ama beş parmağın beşi de bir olmadığı gibi her üniversite de kalite bakımından birbirinden farklıdır. Dolayısıyla eğer güzel ve kaliteli bir üniversitede okumak istiyorsan ders çalışmak için bir nedenin daha var demektir.
 6. Ailene ve kendine daha iyi bir hayat sunabilirsin: Her insan kendisinin ve ailesinin geleceğini garanti almak ister. Kimileri ticarete atılarak kimileri okuyup bu alanda bir meslek sahibi olarak iyi bir hayat yaşamak için çabalar. Ailene ve kendine çok daha iyi bir hayat sunabilmek istiyorsan ders çalışmak için güzel bir nedenin daha oldu.
 7. Aileni ve kendini gururlandırırsın: Toplumda saygı gören insanlar ya parası olup insanlara ekmek kapısı açan kişilerdir ya da okuyup o alanda insanlara faydalı olan insanlardır. Aileni ve kendini gururlandırmak istiyorsan oku ve güzel bir meslek sahibi ol. Elbette bunun için de ders çalışıp güzel bir üniversite kazanıp sonrasında atanmak gerekiyor.
 8. Hayallerin için büyük bir adım atmış olursun: Her insan hayal kurar çünkü hayallerini gerçeğe dönüştürmek insanın doğasında vardır. Sevgili dostum hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan her şeyden önce okuman ve ders çalışman gerekiyor.

Ders çalışmak için 8 neden başlıklı yazımız burada son buluyor. Bu yazıyı okuyan sevgili kardeşlerime faydalı olmasını diliyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *