«
 1. Anasayfa
 2. Tanıtım
 3. En Karlı Dükkan Açma Fikirleri 2022

En Karlı Dükkan Açma Fikirleri 2022

Birçok insan günümüzde fiziksel dükkân açmak yerine, internette e-dükkân açmayı tercih ediyor. Bu durumu piyasa uzmanları, dükkânların kıyameti olarak yorumluyor. Yine de dükkan açma fikirleri arasından iyi bir tercih yaparak kazançlı çıkmak mümkün. Çünkü insanların büyük bir kısmı, mahallesindeki dükkânlardan alışveriş yapmayı daha fazla tercih ediyor. Eğer aradıkları ürün, mahalledeki dükkânda yoksa, işte o zaman insanlar internete yöneliyorlar. Bu yüzden dükkân açmak, internetten alışverişin yaygınlaştığı bugünlerde bile, oldukça kârlı işlerin başında geliyor.

en karlı dükkan fikirleri

Kâr getirecek bir dükkân, öncelikle insanların en acil ihtiyaçlarını karşılayabilen bir dükkândır. Örneğin bir market veya hazır yemek satan bir dükkân, mutlaka kazandıracaktır. Üstelik yaşadığımız şu günlerde her şey 2, 3 günde bir zamlanırken, evde yemek yapmak dışarıdan yemek söylemekten daha pahalı olmuşken, yemek dükkânı her halükarda kazanmanızı sağlayacaktır.

İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılayan dükkânlar her zaman yüksek ciro yapar. Market, giyim mağazası, fırın gibi temel ihtiyaçlara yönelik mağazalar, dükkân açma fikirleri arasında ilk sıralarda yer alır. Bu tip mağazalardan sonra kârı yüksek mağazalar ise insanların hobilerine yönelik mağazalardır. Örneğin bahçe malzemeleri satan dükkânlar, çiçekçiler, kahve dükkânları, petshoplar en kârlı iş fikirler arasındadır. En iyi iş fikrini seçerken, ilgi alanınıza giren bir iş olması ve pazar payının yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Eğer dükkân açmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, en kârlı dükkân fikirlerimize göz atabilirsiniz.

 1. Kahve Dükkânı

Kahve dükkânları, insanların sadece kahve içmek için değil, arkadaşlarıyla buluşup sohbet edebileceği mekânlardır. Bu yüzden kahve dükkânları, her zaman dükkân açma fikirleri arasında en kârlı işlerden biridir. Kahve dükkânı açarken, müşteriler için iyi kahve sunumuna, ortamın rahat ve konforlu olmasına özen gösterilmelidir. Kendine özgü, mütevazı bir kahve dükkânı, her gün size nakit para kazandırır. Kahve dükkânınızda daima taze kahve, çay, atıştırmalıklar ve ucuz ama doyurucu aperatifler bulundurursanız, müşteriniz eksik olmaz. Çevrenizdeki yakın iş yerlerine ve evlere telefonla sipariş hizmeti de verebilirsiniz.

 1. Petshop

Petshoplar, son yıllarda en kazançlı iş fikirlerinden biri haline geldi. Kârlı bir yatırım için siz de dükkân açma fikirleri arasından petshop açmayı seçebilirsiniz. Evcil hayvanlarla ilgili gerçekten bilinçli davranarak iyi ürünler satarsanız yüksek kâr elde edebilirsiniz. Evcil hayvan sahipleri, canlılara değer veren, hayvanları seven, hassas insanlardır. Evde baktıkları hayvanların sağlığı, onlar için çok önemlidir. Ancak çoğu petshop bu gerçeği görmezden gelir. Petshop dükkânlarında daha fazla kâr etmek adına ucuz ve kalitesiz ürünler satılır. Evcil hayvan sahipleri ise hayvanlarının sağlığı için internette ciddi araştırmalar yaparlar. Hangi mama iyi, hangi marka kalitesiz, bilirler. Bu yüzden evcil hayvan dükkânı açanların, ürünler hakkında ciddi araştırma yapmaları çok önemlidir. Evcil hayvan ürünleri mağazası açmak istiyorsanız, iyi satış yapabilmek için iyi ürünler satmalısınız. Aynı zamanda reklamınızı iyi yapmalı, broşür bastırarak evcil hayvanı olan insanların yaşadığı bölgelere dağıtmalısınız.

 1. Butik

Kârlı bir iş fikri arıyorsanız, en kârlı dükkân açma fikirleri arasında üst sıralarda yer alan butik açma fikriyle ilgilenebilirsiniz. Özellikle küçük bir şehirde yaşıyorsanız, butik açmak size yüksek kâr getirebilir. Giyim, insanın en temel ihtiyacıdır. Kaliteli ve ekonomik kıyafetler satarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İnsanların bazıları internetten giyim alışverişi yapsa da çoğu insan deneyerek kıyafet almak ister. Giyim dükkânları bu yüzden her yerde kazandıran fikirlerden biridir. Özellikle bayansanız, satış teknikleri üzerine kendinizi geliştirerek giyim dükkânı açıp işletebilirsiniz. Sadece bayanlara yönelik kıyafetler satabilir, isterseniz erkek kıyafetlerin satışını da yaparak ürün çeşitlerinizi artırabilirsiniz.

 1. Fırın

Mahalle fırınları dükkân açma fikirleri arasında en çok kazandıran işlerden biridir. Taze ekmek ve unlu mamuller satarak dükkânınızın kısa sürede kâr etmesini sağlayabilirsiniz. Bir fırın işletmek, diğer sektörlere göre daha zor olsa da, dükkânınızda çalışan becerikli bir usta bulabilirseniz yüksek cirolar elde edebilirsiniz. Günümüzde fırınlarda sadece beyaz ekmek satılmamaktadır. Günümüzde birçok insanın glütene alerjisi olduğu için, fırınlarda glütensiz ekmek satışı oldukça yüksektir. Siz de fırınınızda glütensiz unlu mamuller satarak kârınızı artırabilirsiniz. Fırınlarda yüksek kâr getiren ürünlerden biri de geleneksel ekmeklerdir. Karadeniz ekmeği, mısır ekmeği, haşhaşlı ekmek gibi farklı çeşitlerde ekmek üretip satarak yüksek gelir elde edebilirsiniz.

 1. Cep Telefonu Aksesuar Dükkânı

Akıllı cep telefonları hayatımızın en önemli parçalarından biri oldu. Cep telefonu aksesuar dükkânları, bu yüzden günümüzde en kârlı iş fikirlerinden biri haline geldi. Cep telefonu kılıfları, bağlantı kabloları, kulaklıklar ve bunun gibi aksesuarlar satan bir dükkân açarak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Telefon aksesuarları satmak kolay bir iş gibi görünse de aslında birçok ayrıntıya dikkat edilmesi gereken bir iştir. Örneğin, cep telefonu aksesuar dükkânından yüksek gelir elde etmek için, dükkânın cadde üzerinde olması önemlidir. Aynı zamanda okul, alışveriş merkezi ve özel kursların yakınlarında açılan cep telefonu aksesuar dükkânı daha fazla gelir getirmektedir.

 1. Organik Kozmetik Dükkânı

Günümüzde en kârlı dükkân açma fikirleri arasında kozmetik ve cilt bakım ürünleri satan dükkân fikri oldukça popüler hale gelmiştir. Son yıllarda insanların bilinçlenmeye başlamasıyla, insanlar kozmetik ürünlerde de vegan ve organik ürünlere yöneldi. Hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünler ile organik ürünler, kozmetik pazarında popüler hale geldi. Sadece Amerika’da 2017 yılında 14,8 milyarlık bir pazara sahip olan organik kozmetik ürünlerin, 2024 yılında 28,7 milyara ulaşacağı bilinmektedir. Özellikle organik kozmetik ürünleri, kadınlar tarafından çok tercih edilen ürünlerdir. Bir kozmetik dükkânı açarak siz de işletmenizde organik sertifika belgeleri olan ürünlere ağırlık verebilirsiniz. Bu sayede dükkânınızdan yüksek gelir elde edebilirsiniz. Organik ürünler satan bir mağaza açmanın birçok zorluğu vardır. Öncelikle organik ürünlerin fiyatları daha yüksektir. Mağazanızı alım gücü düşük olan, küçük bir şehirde açmayı düşünüyorsanız, genel kozmetik dükkânı da açabilirsiniz. Kozmetik dükkânı açmak için tanınmış firmalardan bayilik alabilirsiniz. Günümüzde kozmetik mağazası açmanın maliyetleri, ürün çeşitlerine göre değişmektedir. Bayilik alarak kozmetikçi dükkânı açmak için 200 bin TL ila 300 bin TL arasında yatırım yapmanız gerekmektedir. Bayilik almadan kozmetikçi dükkânı açtığınızda ise bu rakam daha düşük olacaktır.

en karlı dükkan fikirleri 2022

 1. Market

Bir market, bir evin birçok ihtiyacını karşılar. Bu yüzden market açma fikri, oldukça kârlı işlerden biridir. Günümüzde ismini duyurmuş birçok market, uygun koşullarla bayilik vermektedir. Bu firmalardan bayilik alarak siz de kârlı bir dükkân sahibi olabilirsiniz. Market açarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu dükkân açacağınız bölgede market olmamasıdır. Aynı zamanda marketin işlek bir bölgede olması, kârlılık oranını artıracaktır. Tanınmış bir marketin bayiliğini almak için yeterli sermayeniz olması gerekmektedir. Bunun için bankalardan işyeri açmak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Marketlerin başlıca giderleri, kira, personel maaşı, aylık giderlerdir. Marketlerin yüksek kâr getirisi, çevrelerindeki marketlerle rekabet gücüne bağlıdır. Çevrenizdeki marketlerden daha uygun, kaliteli ürünler sattığınızda kârınız yükselecektir. Aynı zamanda marketinizde diğer marketlerde olmayan ürünlere yer vermeniz başarınızı artıracaktır.

Okuyunuz: Market Açmak

 1. Oto Yedek Parça Mağazası

Kârlı bir dükkân açmak istiyorsanız, oto yedek parça dükkânı açabilirsiniz. Otomobil sektöründe her zaman yedek parçaya ihtiyaç duyulmaktadır. Çeşitli otomobil markalarının parçalarını satarak her ay yüksek kâr elde edebilirsiniz.

 1. Güzellik Salonu

Güzellik salonları, her ay yüksek ciro yapan iş yerleridir. Siz de bir güzellik salonu açarak yüksek gelir elde edebilirsiniz. Güzellik salonunda saç, cilt bakımı gibi hizmetlerin yanı sıra, makineler satın alarak G5 masajı gibi zayıflamayı sağlayan hizmetler verebilirsiniz.

 1. Spor Merkezi

Fitness merkezleri, pandemiden sonra en kârlı iş fikirlerinden biri oldu. Pandemide hareketsiz kalarak kilo alan birçok insan, fitness merkezlerine akın ediyor. Siz de bir fitness veya spor salonu açarak yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. başak burcu

  En iyi yüz sıkılaştırıcı krem hangisi?

 2. Neden olur

  Boğaz İltihabı Bulaşıcı mı?

 3. Eylül

  Oldukça Güzel fikirler. Teşekkürler.