«
  1. Anasayfa
  2. Rehberlik
  3. İnkılap Tarihi Nasıl Kolay Öğrenilir?

İnkılap Tarihi Nasıl Kolay Öğrenilir?

İnkılap Tarihi Nasıl Kolay Öğrenilir?

Kolay tarih sitesi olarak bu yazımızda inkılap tarihi nasıl kolay öğrenilir sorusuna cevap arayacağız.

İnkılap tarihi, öğrenmesi kolay ama unutması da kolay olan bir derstir. Çözümü ise aslında oldukça basittir. Bilgiyi kalıcı hale getirmek lazım. Bilgiyi kalıcı hale getirirseniz emin olun inkılap tarihini hem çok seveceksiniz hem de öğrendiklerinizi hiç unutmaz ve gerektiği yerde de hatırlarsınız.

inkılap tarihi nasıl kolay öğrenilir

Bilgiyi kalıcı hale getirmek için ilk olarak neden-sonuç ilişkisi kurmak gerekiyor. Sonrasında ise olayları sıraya koyarak çalışmak gerekiyor. Bu iki maddeyi gerçekleştirdikten sonra o konuyu birilerine anlatın. Ne bilim bu anneniz olabilir kardeşiniz olabilir ama bunu birilerine anlatın. Baktınız anlatacak kimseyi bulamadınız son çare olarak konuyu kendinize anlatın.

Daha kısa sürede daha fazla verim almak için kafanda canlandırmak da inkılap tarihini öğrenmek için iyi bir seçenektir. Trablusgarp Savaşı’nı mı öğreniyorsun kendini o savaştaki bir komutan gibi hayal edebilirsin.

Dersi derste öğrenmek gerek düşüncesiyle ders sırasında kısa ama anlaşılır notlar almak gerekir ve konular arasındaki bağlantıyı kurmak oldukça önemlidir.

Çalışma reçetesi olarak sık tekrar ve farklı kaynaklardan bol bol soru çözmek gerektiğini ve önemli tarihlerin de mutlaka bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bir diğer konumuz olan sıfırdan tarih öğrenmek isteyenlere tavsiyeler başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *