«
  1. Anasayfa
  2. Rehberlik
  3. İnsanları Nasıl Kendinizden Uzaklaştırırsınız?

İnsanları Nasıl Kendinizden Uzaklaştırırsınız?

İnsanları Nasıl Kendinizden Uzaklaştırırsınız?

Zaman akıp gittikçe çeşitli iletişim halleri ile de karşı karşıya kaldığımız durumlar meydana geliyor. Birçok insan birbirinden uzak kalıyor. Peki, hangi hareketler ve sözler ile insanları nasıl kendinizden uzaklaştırırsınız?

Önceden insanlar ile vücut dili ya da karşılıklı konuşmalara ile irtibat kurulurken, günümüzde artık facebook, whatsapp gibi ağlarda bildirim veya yazılar ile karşımızdakilere ders vermeye çalışıyoruz.

insanları nasıl kendinizden uzaklaştırırsınız

Karşılıklı hale gelemeden uzaktan iletişim haline gelmiş olduk. Elbette ki her insanın yapısı aynı olmayabilir ve her insanda birbirini sevmek zorunda değildir.

Bazen kendimizde farkında olmadan insanları uzaklaştırabiliyoruz. Bazen bir huyla, bazen de bir hareketimizden dolayı olabilir. Kendinizi lider olarak göstermek ve öyle olmak elbette güzel bir şeydir.

Bir şeylere hakim olmak güzeldir. Eğer ki bu durumu fazla abartırsanız etrafınızdaki insanları kendinizde uzaklaştırabilirsiniz. Bir kraliçe edasından olmanız onları kendinizden uzaklaştırmayı oldukça kolaylaştırır.

Yargılayıcı olmak insanların vazgeçilmez huylarından biridir. Fakat bunu yapan kişiye de uygulamak elbette ki sinir bozucudur. Karşınızdaki insanı her konuda ve her dakikada yargılayarak kendinizden kolaylıkla uzaklaştırmış olursunuz.

Hayatımızda artık olumsuz düşünmek neredeyse hep vardır. Bir süre sonra etrafınızdaki insanın söylediği her şeye olumsuz tepki vermeniz durumunda sizden rahatlıkla uzaklaşmış olacak ve herhangi bir konuda size danışmaya gelmeyecektir.

İnsanlar bazen yapılmaması gereken şeyleri yaparak büyük bir faciaya yol açabilirler. Tıpkı pot kırmak gibi.

Her şeyin bir sınırı olduğu gibi arkadaşlığından belirli bir süreden sonra sınırı vardır. Yapmış olduğunuz bir şakayı fazla uzatmanız durumunda çevrenizdekileri uzaklaştırmış olacaksınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *