«
  1. Anasayfa
  2. Rehberlik
  3. LGS İnkılap Tarihi Youtube Kanal Önerileri

LGS İnkılap Tarihi Youtube Kanal Önerileri

LGS İnkılap Tarihi Youtube Kanal Önerileri

Kolay Tarih ekibi olarak bu yazımda LGS İnkılap Tarihi Youtube kanal önerilerinde bulunacağım. Sınavlara çalışma sürecinde birçok kişi bu tür arayışlar yaptığından dolayı böyle bir Youtube öneri serisi hazırlamaya karar verdim.

lgs inkılap tarihi youtube kanal önerileri

Sosyal Bilgiler Dersliği

Bu kanalda hem Sosyal Bilgiler dersine yönelik hem de T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine yönelik oldukça güzel içerikler bulabilirsiniz. Eğlenceli ve bilgi dolu bir kanal olduğunu videolarına bakarak kolayca anlayabilirsiniz. Sınava çalışma sürecinde Sosyal Bilgiler Dersliği adlı kanalın sizlere çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Sosyal Kale

Sosyal Kale kanalında da Sosyal Bilgiler ve T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi ile sınav sürecinde sizlere çok güzel faydası olabilecek içerikler bulabilirsiniz. Eğlenceli ve bilgilendirici anlatım yapan Sosyal Kale kanalı LGS sürecinde İnkılap Tarihi için yararlanabileceğiniz güzide kanallardan biri olacaktır.

Hocalara Geldik

Youtube üzerinde birçoğumuzun aşina olduğu bir başka güzel kanal da Hocalara Geldik kanalıdır. Eğlenceli anlatımı ile ön plana çıkan bu kanalda T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin yanında diğer derslerle ilgili de içerikler bulabilirsiniz.

Tonguç Akademi

Youtube üzerinden Tonguç Akademi’yi neredeyse herkes bilir. Bu kanal üzerinden de diğer derslerle alakalı içerik bulabileceğiniz gibi İnkılap Tarihi ile ilgili de içerikler bulabiliyorsunuz.

Benim Hocam

Benim Hocam kanalı her ne kadar daha çok KPSS ile ilgili ön plana çıksa da hemen hemen her sınav ile ilgili güzel içerikler bulabileceğiniz ender kanallardan biridir. Benim Hocam kanalı üzerinden İnkılap Tarihi videolarına rahatlıkla ulaşabilir ve sınava bu videolardan hazırlanabilirsiniz.

KR Akademi

KR Akademi Youtube kanalı üzerinde yer alan videolardan da sınava çok güzel çalışabilirsiniz. Burak Hoca ile İnkılap Tarihi derslerinin çok eğlenceli geçeceğini söyleyebilirim.

Sevgili arkadaşlarım. LGS İnkılap Tarihi Youtube kanal önerilerini paylaştığım yazının sonuna geldik. Güzel kanallar buldukça yazıya eklemeler yapacağım. Yukarıda vermiş olduğum kanalları kendinize göre araştırarak içlerinden size en çok hitap eden kanal üzerinden videolar izleyebilir ve bu şekilde sınava çalışabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *