«
  1. Anasayfa
  2. Rehberlik
  3. Neden Olmasın?

Neden Olmasın?

Neden Olmasın?

Hayat size gerekli olan şeyleri bazen belirgin şekilde göstermez, gizler. Sizden çabalamanızı ve elde etmenizi bekler. Ama oturduğunuz yerden beklerseniz istediğiniz şeyin gerçekleşmesi daha uzun süreler alabilir.

‘Ben bunu yapamam’ düşüncesi sizi belki de yapabileceklerinizde uzaklaştırır. Sizde hayatınızda olumsuz cümleleri çıkartın. ‘Yapamam’ demeyin yapabilirisiniz çünkü. Siz o ‘şeyi’ hayal edebiliyorsanız yapabilirsiniz demektir.

En önemli şey inanmam. Ancak inanıp disiplinsiz ve bilinçsiz şekilde bir işe başlarsanız o zaman yapılması biraz zaman alabilir. İşe başlamadan önce gerçekten ne istediğinize karar vermelisiniz.

neden olmasın

Gerçekten o ‘şeyi’ istiyorsanız zaten ne yapmanız gerektiğini de bilirsiniz. Örneğin size çok basit bir örnek sunmak istiyorum. Zengin olmak istiyorsunuz, ama bunu sadece söylüyorsunuz. O zaman nasıl zengin olabilirsiniz? Belki bir yerden miras kalır ya da şans oyunlarından çok para kazanırsınız.

Ancak bunun yerine yapacağınız çalışmalar sizi daha çabuk zengin yapabilir. Yapamam dediğiniz her an kendinize neden olmasın? Sorusunu sormalısınız. Sizi engelleyecek hiçbir şey olmamalı önünüzde. Olursa da o engelleri kaldırabilecek güç ve sabra sahip olmalısınız.

Yaşamınız olumlu düşünceler üzerine kurulu olsun. Olumsuz olmak sizi daha çok olumsuzluk getirecektir. Unutmayın insan çok güçlü bir varlıktır. Özellikle annelerimizin bize söylediği bir cümle olmuştur ama aslında içerik olarak doğrudur; ‘yapanlar nasıl yapıyor?’ Yapan, gerçekleştiren kimse oturarak şansın ona gülmesini beklemedi.

Gerektiği yerde çok çalıştı, çok çalışması sonucunda gerektiği yerde risk aldı ve başardı. Tanınan insanların hiç biri bekleyerek elde etmedi. Hayata karşı pozitif olun. Hayatın size verdiklerini geri çevirmeyin değerlendirin.

Olumsuz olan şeyler bile size tecrübe katacaktır. Belki olumsuz olarak gördüğünüz şeyler size yeni kapılar açacaktır, bunu bilemeyiz.

Karar verin, plan yapın, disiplinli olun ve istediğiniz şeyi yapın. Vazgeçmeyin. Olamayan şeylerde olmama nedenlerini bulup bir daha yaptığınızda bunları yapmayın.

Olumsuzluktan ders çıkartın. Bazen yeni kapılar açılır, fırsatları değerlendirin ve asla pes etmeyin. Bir şeyi gerçekten istiyorsanız mutlaka bir yerde ya da bir şekilde gerçekleşecektir.

Hayallerinizin peşini bırakmayın, hayal etmekle başlar her şey. Kendinize inanmaktan asla vazgeçmeyin. Gücünüzün fakına varın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *