«
  1. Anasayfa
  2. Rehberlik
  3. Sessizlik Güçtür, Kullanmayı Öğrenin

Sessizlik Güçtür, Kullanmayı Öğrenin

SESSİZLİK GÜÇTÜR, KULLANMAYI ÖĞRENİN

Konuşkan bir insana her zaman cevap vermek kolaydır. Her sözüne bir cevap verebilirsiniz her şekilde farklı kelimeler ile onun düşüncelerini değiştirebilirsiniz. Ama çok daha önemli bir özellik vardır ki bu da sessizliktir.

Konuşan bir insanı her zaman yenebilirsiniz ve ama sessiz birini asla yenemezsiniz. Gerek bir ortamda olsun gerekse evliliklerde olsun, bir taraf mutlaka susmayı bilmelidir.

sessizlik güçtür kullanmayı öğrenin

2 kişinin de birden bağırması kimseye yarar sağlamaz. Ortamı daha da çok gergin hale çevirir ve gereksiz kalp kırıklarına sebep olur. Fakat susan bir insanı asla yenemezsiniz. Karşısında istediğiniz kelimeyi kullanın size hiçbir kelimeyi söylememesi büyük bir ustalıktır.

Susmak bir sanattır, bu sanatı kullanan insanlar her zaman çevresinde ve evinde başarılı ve mutlu olan insanlardır. Kontrolsüz ve bilinçsizce kullanılan her kelime ağzınızdan çıkmış olan bir zehir niteliğindedir.

Sessiz insanlar daha az hata yaparlar, çünkü onlar kelimelerini seçerek kullanırlar ağızlarından bilinçsiz kelimeler sarf etmezler.

Sessizlik güçtür, kullanmayı öğrenin. Böyle olursanız kimse sizi yenemez. Sizden üstün olamazlar. Dil eğitilmesi en çok zor olan organımızdır.

Dilin kemiği olmadığı gibi terbiye etmesi de oldukça zordur. Bunun için biraz daha az kelime kullanmalıyız ki hem toplum içinde saygınlığımız artsın, hem de ağzımızdan boş kelimeler sarf etmek zorunda olmayalım.

Sadece konuşmak için bir sürü laf kalabalığı yapmak gevezelikten başka bir şey değildir. Hiç bir erkek çok konuşan kadını sevmez, karşısında az konuşan kişi her zaman daha çok çekici gelir. Aynı şekilde çok konuşan erkekten de hiçbir bayan hoşlanmaz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *