«
  1. Anasayfa
  2. Rehberlik
  3. KPSS Tarih Youtube Kanal Önerileri

KPSS Tarih Youtube Kanal Önerileri

KPSS Tarih Youtube Kanal Önerileri

Kolay Tarih sitesi olarak bu yazımızda KPSS Tarih Youtube kanal önerilerinde bulunmaya çalışacağız. KPSS çalışma sürecinde birçok insan, çalışırken Youtube videolarından yararlanır. Bunun en büyük sebeplerinden biri insanların dershaneye gidecek kadar ekonomik gücünün olmamasıdır. Diğer bir sebep ise içinde bulunduğumuz bu çağın getirmiş olduğu yenilikler ve bu yeniliklerle birlikte meydana gelen insanlığa faydalı gelişmelerdir. Bu gelişmelerden birinin de hiç şüphesiz Youtube gibi platformların olmasıdır. Çünkü böyle platformlar sayesinde birçok istediği bilgiye istediği zaman ulaşabiliyor.

KPSS Tarih Youtube kanal önerilerimizi verirken ilk olarak genel kültür içerisinde yer alan tarih sınavı için öneri yapacağız. Sonrasında tarih öğretmenliği bölümü ve sosyal bilgiler öğretmenliği için yani ÖABT için Youtube kanal önerilerimizi paylaşacağız.

kpss tarih youtube kanal önerileri

Benim Hocam – Ramazan YETGİN

Benim Hocam kanalı üzerinden tarih derslerini anlatan Ramazan YETGİN hocamızı KPSS çalışan hemen hemen herkesin bildiği bir hocadır. KPSS tarih çalışma sürecinde Ramazan YETGİN ile birlikte çalışmak size birçok açıdan güzel faydalar sağlayabilir. KPSS Tarih çalışırken Benim Hocam kanalına göz atmanızı tavsiye ederim.

Hoca Webde – Aydın YÜCE

Hoca Webde çatısı altında Tarih derslerini anlatan Aydın YÜCE hocamız da tarih çalışan kişiler tarafından oldukça sevilen ve önerilen bir öretmendir. Tarih dersini herkesin anlayabileceği şekilde oldukça güzel anlatan Aydın hocamız, tarihi en ufak detaylarına kadar öğrenmek isteyenler için oldukça ideal bir seçenek olacaktır.

İsem Yayıncılık – Mehmet Celal ÖZYILDIZ

İsem Yayıncılık ailesinin kaliteli hocalarından biri de tarihçi Mehmet Celal ÖZYILDIZ hocamızdır. Şahsına münhasır bir anlatım tarzı ve hareketleri olan Celal hoca ile tarih dersini hem çok seveceksiniz hem de severken öğreneceksiniz. KPSS tarih çalışırken Mehmet Celal ÖZYILDIZ hocayı da araştırmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Tarihmatik – Erkan AYRANCI

Tarihmatik kanalında ders anlatan Erkan AYRANCI hocamız da incelediğim kadarı ile alanında yetkin biri ve oldukça sempatik biri. KPSS Tarih çalışanlar için de Erkan AYRANCI iyi bir seçenek olabilir diye düşünüyorum.

Tarih ve Sosyal Bilgiler ÖABT

Yukarıda vermiş olduğum kanallar Genel Kültür alanındaki tarih anlatımları içindi. Tarihin daha detaylısını çalışmak isteyenler ve özellikle de ÖABT için çalışanlar için iki önemli kanal ve hoca vardır.

Benim Hocam – Yasin Korkut

Benim Hocam kanalında Tarih dersini anlatan Yasin KORKUT hocamız tarihi detaylı bir şekilde anlatıyor. Tarih ve Sosyal Bilgiler ÖABT çalışanlar Yasin KORKUT hoca ile gönül rahatlığı ile çalışabilirler.

Selami Yalçın ile Tarih – Selami Yalçın

Tarih dersini derinlemesine anlatan bir diğer hocamız da Selami YALÇIN hocadır. Selami hocanın Youtube üzerinde hem genel kültür hem de ÖABT için tarih derslerini bulabilirsiniz.

Kolay Tarih sitesi olarak KPSS Tarih Youtube kanal önerilerimizi sizlerle paylaşmaya çalıştık. Burada bahsetmediğim ama sizin önereceğiniz kanallar varsa yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *