«
  1. Anasayfa
  2. Rehberlik
  3. TYT Tarih Youtube Kanal Önerileri

TYT Tarih Youtube Kanal Önerileri

TYT Tarih Youtube Kanal Önerileri

Kolay Tarih ekibi olarak bu yazımda TYT Tarih Youtube kanal önerilerinde bulunacağım. Sınavlara çalışma sürecinde birçok öğrenci bu tür arayışlar yaptığı için böyle bir öneri serisi hazırlamaya karar verdim.

tyt tarih youtube kanal önerileri

KR Akademi – Burak ÜNSUR

KR akademi eğitim sektöründe bilinen ve kendini kanıtlamış oldukça kaliteli bir kurumdur. KR Akademi Youtube kanalında Tarih derslerini Burak ÜNSUR hocamız anlatmaktadır. Burak hoca ile tarihi seveceğinizi düşünüyorum zira posterler üzerinden anlattığı dersleri çok fazla detaya inmeden oldukça eğlenceli ve öğrenebileceğiniz şekilde anlatıyor. Şayet TYT Tarih dersi için Youtube üzerinden hoca arıyorsanız KR Akademi kanalına göz atmanızı tavsiye ederim.

Benim Hocam – Sadettin AKYAYLA

Benim Hocam Youtube kanalını bilmeyen çok az öğrenci vardır diye düşünüyorum zira Benim Hocam ailesi uzun zamandır Youtube üzerinden birçok farklı sınava yönelik dersler farklı dersler anlatan kocaman bir kurumdur. TYT Tarih dersi için Sadettin AKYAYLA hocamız oldukça ideal bir seçim olacaktır zira hocamız oldukça detaylı, öğretici ve bol örnekler vererek dersini işlemektedir. Kısacası TYT Tarih Youtube kanalı arıyorsanız Benim Hocam Sadettin AKYAYLA güzel bir seçim olabilir diye düşünüyorum.

Sosyal Hocam – İbrahim Ulaş Baldemir

Youtube üzerinden TYT Tarih ile birlikte diğer dersleri de bulabileceğiniz ender kanallarından biri de Sosyal Hocam kanalıdır. İbrahim Ulaş Baldemir hoca ile birlikte Tarih derslerini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun yanında bu kanaldan çıkmadan diğer dersleri de videolarına bakarak öğrenebilirsiniz.

Selami Yalçın ile Tarih

Selami Yalçın hocamız tarih alanında oldukça birikimli bir hocadır. Selami YALÇIN hocamızın değişik kanallardan videolarını bulabilirsiniz. Selami Yalçın ile tarihi seveceğinizi düşünüyorum zira incelediğim kadarıyla kendine has bir tarzı var ve dersi oldukça sakin anlatan bir hocadır. Tarih dersi çalışmak için Youtube kanalı veya hoca arayışınız varsa mutlaka bakmanız gereken isimler arasında olduğunu düşünüyorum.

Ok Tarih – Osman KILIK

Youtube üzerinden TYT tarih videolarını bulabileceğiniz bir başka güzel kanal da Ok Tarih Youtube kanalıdır. Osman KILIK hocanın ders anlatımlarını ve verdiği bilgilerden bu süreçte çok fazla faydalanacağınızı söyleyebilirim. Kendine has anlatım tarzı ve ver verdiği güzel bilgiler süreç boyunca size iyi yol aldıracaktır.

Hocalara Geldik

Youtube üzerinden sınava çalışanların aşina olduğu bir başka kanal da Hocalara Geldik kanalıdır. Oldukça büyük abone sayısı bulunan Hocalara Geldik ailesi ile de çok güzel bir şekilde tarihe çalışabilirsiniz.

Onur GECE

Youtube üzerinden bulup Tarih çalışabileceğiniz diğer bir hoca da Onur GECE hocamızdır. Onur hoca ile tarih çalışmak size birçok şey kazandırabilir zira hocamızın kendine has bir anlatım tarzı ve teknikleri var.

Tonguç Akademi

Youtube üzerinden ders çalışanların ismine aşina olduğu bir başka kanal da Tonguç Akademi Youtube kanalıdır. Oldukça başarılı bir akademi olan Tonguç Akademi bu süreçte sizi bir adım ileriye taşıyabilir.

Kolay Tarih sitesi olarak TYT Tarih Youtube kanalı önerilerimizi siz değerli okuyucularımızla paylaştık. İsimlerini verdiğimiz bu kanalları Youtube üzerinden arayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *